piątek, 8 listopada 2013

Jej Wysokość Iga... czyli jak zrobić koronę dla małej królewny

Moje dziecko zapragnęło mieć koronę. Może za dużo ogląda "Księżniczki Zosi", a może po prostu postanowiła przejąć władzę w naszym trzyosobowym królestwie :) W sumie nieważne dlaczego chciała. Taki kaprys. Miałyśmy akurat wole popołudnie, materiałów plastycznych u nas w domu nie brakuje, więc mówisz i masz, zabrałyśmy się do pracy. Należy przy tym wspomnieć, że Iga już kiedyś była posiadaczką korony. Wykonanej z bloku technicznego. Całkiem ładna była. Wytrzymała godzinę :) Dlatego tym razem zrobiłyśmy z kartonu. Stwierdziłam, że niech się dziecko trochę pomęczy zanim i tę zużytkuje.Do wykonania potrzebujemy:
- kawałek kartonu, 
- klej, nożyczki, 
- folia aluminiowa,
- papier kolorowy, guziki, wstążki, cekiny lub cokolwiek innego, co nada się na ozdobę. 


Jak zrobić koronę dla małej królewny? My zaczęłyśmy od zmierzenia obwodu głowy. Następnie ja zabrałam się za nanoszenie wzoru korony na karton, a Iga za wybieranie guzików do ozdoby. Po wycięciu wyglądało to tak:


Następnie przy pomocy linijki porobiłyśmy zgięcia, o tak: 


Potem zostało nam tylko połączyć elementy zszywaczem, zrobić małą przymiarkę i nieco przyciąć. 
Kolejnym etapem jest obklejanie korony folią aluminiową. Gdy Mały Człowiek był zajęty smarowaniem kartonu klejem, Mama w spokoju wypiła kawkę. Na tym etapie korona wyglądała tak:


Po zszyciu całości, ozdobieniu - my zdecydowałyśmy się na kolorowe guziki i kokardkę - korona wygląda tak. Niestety Iga po założeniu korony na głowę się rozszalała, nie chciała usiąść nawet na chwilę więc niestety nie było mowy o zrobieniu zdjęcia mojej Królewnie. 

Brak komentarzy: