czwartek, 17 kwietnia 2014

Jak zrobić wazonik z masy solnej?

Osoby, które czasem zaglądają na mojego bloga wiedzą, że część prac plastycznych wykonywanych przez Igę opuszcza nasz dom w postaci prezentów. Tak było też w przypadku wazonika z masy solnej. Był to już drugi jej autorstwa, pierwszy zrobiła w styczniu babci na urodziny, ale zdążył "wyfrunąć" z domu zanim pstryknęłam zdjęcia. Dzisiaj pokazuje więc ten drugi (sprezentowany dziadkowi), bardziej "samodzielny", bo tym razem Iga nie potrzebowała tak bardzo pomocy jak ostatnio.  Masakra, jak ten czas leci, a ona staje się coraz bardziej samodzielna. Normalnie rozpiera mnie duma jak to obserwuję :)

  

Ale wracając do wazonika... Jak można go wykonać? Jak zawsze nie jest to skomplikowane, bo staram się żeby wykonanie naszych plac mieściło się w możliwościach Igi. 

Do wykonania potrzebujemy:
- słoik,
- masę solną (my rozrabiamy mąkę, sól i wodę w proporcji 1:1:1, a potem ewentualnie dodajemy jeszcze mąki),
- farby do pomalowania, gdy masa już wyschnie.

Najpierw oczywiście przygotowałyśmy masę solną, a potem, jak Iga się już wybawiła, powygniatała itp. poprosiłam ją o rozwałkowanie kawałka ciasta. Następnie wycięłam kwadratowy kawałek i pomogłam małej owinąć nią słoik. Potem wystarczyło już tylko powygniatać, żeby dobrze "leżało", a jak wyschło (niestety czeka poczekać kilka dni, w zależności od grubości nałożonej masy) pomalować.3 komentarze:

NitkaFantazji pisze...

fajna zabawa :)

Sew Quester pisze...

Też kiedyś takie robiłam :-) Rewelacyjna zabawa.

KreatywnaMamaKreatywneDziecko pisze...

Ja jako dziecko też często się tak bawiłam... mleko i śmietana były wtedy sprzedawane w takich fajnych szklanych butelkach i właśnie je wykorzystywałam do tworzenia wazoników. Ah te wspomnienia :)