wtorek, 28 stycznia 2014

Jak zrobić różdżkę dla wróżki?

Iga zaskakuje mnie każdego dnia wieloma rzeczami m.in. tym, że tak dużo zapamiętuje, dużo się uczy i coraz ładniej mówi. W jednej chwili potrafi się wygłupiać, a za chwilę powiedzieć, że "Kocha całą swoją rodzinę z całego serca" :) Potrafi też wylecieć z tekstem, że "Ciocia jest stara", a potem, gdy ciocia powie, że się już pogodziła z tym faktem odpowiedzieć: "Dobrze bo młodsza już nie będziesz" (Boże, gdzie ona to wyłapała?!).
Ale wracając do tematu posta, dziś to ja postanowiłam ją zaskoczyć i zrobiłam dla niej różdżkę. Pomysł chodził mi po głowie już od kilku dni, w końcu udało się go zrealizować. Zajęło mi to około 20 minut.

 

Co potrzebujemy do wykonania różdżki?
- patyczek (ja użyłam patyczków do szaszłyka),
- taśma klejąca,
- nożyczki, igła i nitka,
- filc.


Zaczęłam od sklejenia trzech patyczków razem za pomocą taśmy klejącej bo jeden był zbyt cienki. Następnie wycięłam kawałek filcu i zszyłam go wokół patyczków. Potem wycięłam z filcu dwie takie same gwiazdki.


Gdy to było już zrobione, zszyłam gwiazdki razem, wypełniłam je watą i przyszyłam do różdżki. Gotowe! Można czarować :)

2 komentarze:

JakJaToUszyłam pisze...

ładniejsza od różdżki hermiony z harrego pottera ;) ale w sumie tam są czarodzieje a Ty zrobiłaś różdżkę dla wróżki,a wróżka nie może czarować jakimś tam kijem :)

KreatywnaMamaKreatywneDziecko pisze...

Dokładnie, bycie wróżką zobowiązuje ;)