czwartek, 6 lutego 2014

Makaronowe korale

Makaronowe korale to kolejny kreatywny sposób na miłe spędzenie czasu z dzieckiem, bądź zajęcie go gdy potrzebujemy chwili czasu dla siebie. U nas sprawdziło się to w obu wariantach. Za pierwszym razem pracowałyśmy razem, przy drugim Iga bawiła się sama i tworzyła korale dla babci i prababci. Ba, mama też jedną parę dostała.


Czego potrzebujemy do wykonania makaronowych korali?

- sznurek,
- makaron, najlepiej pióra,
- guziki do wykonania zapięcia.


Jak zrobić korale z makaronu?
Wykonanie korali jest banalnie proste i nie powinno być kłopotliwe dla dziecka. Wystarczy po prostu uciąć kawałek sznurka, nawlec na jego końcu guzik, żeby makaronowe koraliki nie uciekały, nawlec koraliki, na końcu nałożyć drugi guzik i zrobić zapięcie w formie pętelki. Efekt końcowy pracy prezentujemy na Idze:


Żeby trochę urozmaicić efekt końcowy zdecydowałam się pomalować makaron. Użyłam do tego farb akrylowych w fluorescencyjnych kolorach. To był strzał w dziesiątkę.  Malowałam wieczorem, gdy mała już spała, a gdy się rano obudziła i zobaczyła kolorowe makaronowe koraliki nie było nawet mowy by robić coś innego ;)
2 komentarze:

JakJaToUszyłam pisze...

kolorowe korale wyszły bombowo, pewnie gdyby założyć je latem do letniej sukienki, nikt by nie zauważył że są z makaronu :)

KreatywnaMamaKreatywneDziecko pisze...

W sumie masz racje, te kolorowe nie wyglądają tak "makaronowo" ;)