sobota, 19 października 2013

Kolorowe pudło

Małą łapie przeziębienie więc siedzimy w domu i walczymy z tym paskudnym choróbskiem. Wydaje mi się, że jest lepiej niż wczoraj, ale na wszelki wypadek odpuściłyśmy sobie dzisiaj. Ale, ale! Bynajmniej wcale się nie nudziłyśmy - powstało dzisiaj kilka rzeczy, które będę prezentować również w następnych postach. Zacznijmy od kolorowego pudła, które przygarnęłyśmy z marketu już jakiś czas temu. Pudło cierpliwie czekało aż nadejdzie jego czas. A że było szaro-białe, takie smutne i w ogóle nieciekawe to zdecydowałyśmy się zrobić na nim mozaikę, tzn. ozdobiłyśmy je wydzierankami z papieru kolorowego. Było trochę pracy, ale Iga dzielnie pracowała, a że jednocześnie słuchałyśmy jej ulubionych piosenek to nie było mowy o znudzeniu się zadaniem.
A więc przejdźmy do rzeczy. Co jest nam potrzebne?
- kartonowe pudło,
- papier kolorowy,
- klej i nożyczki.Zadanie jest proste. Trzeba smarować pudło klejem, a następnie nakładać kawałki papieru kolorowego. My wydzierałyśmy bo myślę, że takie nierówne lepiej wyglądają, a poza tym takie darcie-niszczenie sprawia dziecku większą radość. Przynajmniej mojemu. Poza tym Iga dopiero uczy się wycinać nożyczkami.


Tak wyglądało pudło po ok. 30 minutach pracy:


A takie są efekty końcowe. Jak widać, pudło będzie nam służyło jako "magazyn". Wrzucam tam wszystkie niby nie potrzebne rzeczy z których można coś fajnego zrobić. Ot taki recykling. Muszę przyznać, że trochę mnie zainspirowała akcja ekodzieciaki.pl - na stronce jest kilka fajnych pomysłów, nawet wzięłyśmy udział w konkursie (wysłałyśmy zdjęcia naszych ekoinstrumentów i ekogąsienic), a piosenka reklamująca akcję też się nam podoba. Zawsze jak leci w TV to razem podśpiewujemy, a leci to tak: 

"Posłuchajcie wszystkie dzieci,
zamiast robić góry śmieci,
lepiej papier złapać w ręce
i zbudować coś naprędce!

I z kartonu rach, ciach, ciach
zbuduj drzewa, potem las!

Dzięki Tobie, musisz wiedzieć,
Ptak na drzewie może siedzieć!

Mama także się ucieszy,
że ma takie mądre dzieci!

Nie wyrzucaj więc papieru,
Chrońmy drzewa przyjacielu!"

 No, ale wracamy do pudła: 


Jak widać pokrywka nie została ozdobiona, a to dlatego, że wcześniej zrobiłyśmy z niej teatrzyk. Więcej info znajdziecie tutaj klik.Brak komentarzy: