poniedziałek, 21 października 2013

Jak zrobić składany ekodomek dla lalek?

Wciąż siedzimy w domu, chorujemy i tworzymy. Wczoraj zrobiłyśmy ekodomek dla lalek. Iga ma dość dużo mebelków, które niestety nie mieszczą się w  jej domku dla lalek. Już jakiś czas temu wpadłam na pomysł żeby zrobić własny domek, sama zresztą bawiłam się tak w dzieciństwie, a także z młodszymi kuzynkami. Pociecha zaakceptowała pomysł więc zabrałyśmy się do pracy.

Potrzebne rzeczy:
- tekturowy karton,
- farby i pędzelki,
- papier kolorowy,
- blok techniczny,
- ołówek, klej, nożyczki, 
- zarkrętka od słoiczka.

Zaczęłyśmy od wycięcia z kartonu dwóch równych ścian. Następnie na każdej z nich odmierzyłyśmy środek. Zaczynając od środka przecięłyśmy kartonowe ściany na pół, na jednej od środka w górę, a na drugiej od środka w dół. To pozwoliło nam na nałożenie ścian na siebie i tak oto powstał domek: 


Część ścian była szara więc pomalowałyśmy je na kolorowo żeby domek nie wyglądał szaro-buro. Iga wybrała niebieską i czerwoną farbkę i zabrałyśmy się do pracy.


Gdy farby schnęły zrobiłyśmy okna i obrazki na ściany. Jeden z obrazków powstał z zakrętki od słoika na którą nakleiłyśmy kawałek bloku technicznego i naklejki. Krajobrazy zza okna Iga wybrała ze starych gazet.


Gdy wszystko wyschnęło, przykleiłyśmy okna i obrazki, złożyłyśmy domek i ustawiłyśmy mebelki.


Jak widzicie domek jest kolorowy, ma okna, obrazki na ścianach i jest w pełni umeblowany. Nic tylko się wprowadzać :) Idze bardzo się podoba i chętnie się nim bawi. A jak się jej znudzi to go złożymy i schowamy na później.


1 komentarz:

zimowa pisze...

bardzo fajny pomysł! nie znam tej zabawy z dzieciństwa, więc chyba czas nadrobić stracony czas :)))